Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Jak zwrócić towar

8 lutego 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Jak odzyskać pieniądze za…. Jak odstąpić od umowy… Zwrot na podstawie rękojmi… Odstąpienie od zakupu… Sprzedawca mnie oszukał, czy mogę… Kupiłem na allegro.. Odstąpienie od umowy zawartej… Promocja na pokazie… Telefoniczne porady konsumenckie tel. 703 603 009

 

 

jak oddaćKażdego dnia otrzymujemy pytania jak odstąpić od umowy zakupu przez internet, na pokazie, jak zwrócić towar niezgodny z umową. Czy mam prawo żądać obniżenia ceny, czy muszą przyjąć zwrot, klient chce oddać samochód lub co mi grozi… Również sprzedawcy proszą o poradę czy muszą przyjąć zwrot samochodu używanego, czy zleceniodawca ma prawo do odszkodowania bądź czy mogą mnie oskarżyć o oszustwo.

 

 

Poradnik dla klienta – poradnik dla konsumenta – poradnik dla sprzedawcy.

 

Każdy przypadek jest inny a w języku prawnym „każdy stan faktyczny wymaga odpowiedniej subsumcji”. Są co najmniej dwie strony, a każda ze stron może mieć różny status, np. sprzedawca, klient, przedsiębiorca, konsument… Od statusu może zależeć czy będziemy mieli do czynienia z ustawą o prawach konsumenta, normami prawnymi określonymi w kodeksie cywilnym odnoszącymi się do przyjęcia oferty czy też do przepisów mówiących o rękojmi. W określonych przypadkach można też mówić o oszustwie (art. 286 k.k.) bądź o wyłudzeniu.

 

Jak oddać towar kupiony na allegro &

 

Nie zawsze warto kierować się wskazówkami sprzedawcy lub informacjami z regulaminu allegro, bo wystarczy spojrzeć na rejestr klauzul niedozwolonych prowadzony przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zauważymy, że portal allegro wielokrotnie został uznany (ich klauzule) za przedsiębiorcę naruszającego prawa konsumentów.

 

Jak oddać używany samochód? – Czy muszę oddać pieniądze za samochód?

 

 

rękojmia na samochódWiele kupujących czuje się oszukanych po zakupie używanego samochodu, ale też wiele sprzedawców uważa że kupujący chce bezprawnie zwrotu pieniędzy. Zakup używanego samochodu (ruchomości) od osoby fizycznej regulują przede wszystkim normy prawne odnoszące się do rękojmi. Rękojmia wad prawnych i rękojmia wad fizycznych. Czasami można też mówić o przestępstwie oszustwa, tj. sprzedawca celowo wprowadza w błąd kupującego w celu uzyskania korzyści materialnej.  Jednak czy kupujący dochował należytej staranności w chwili zakupu?

 

 

Czy można oddać towar zakupiony na pokazie? Promocja na pokazie!

 

Ministerstwo Sprawiedliwości, UOKiK, Rzecznik Praw Obywatelskich, stowarzyszenia i wiele innych podmiotów przestrzega i co? I nadal wiele osób daje się „oszołomić” na pokazie po czym wracają do domu i… Ofiara zakupu na pokazie wraca do domu i che odstąpić od umowy. Dzwoni do sprzedawcy a ten twierdzi, że promocje lub sprzęt medyczny nie podlega zwrotowi, czy to prawda? Nie dajmy się oszukać, są nasze porady prawne oraz federacja praw konsumenckich oraz Miejski Rzecznik Praw Konsumenta!

 

 

telefon do adwokata z

Porady prawne przez telefon 703603009

Zakup przez telefon – zwrot zakupu z tele-audio.

Praktycznie zawsze możemy odstąpić od umowy zawartej przez internet, przez telefon lub poza siedzibą przedsiębiorcy (na pokazie lub akwizytor w domu). Jednak należy zachować odpowiednią procedurę. Rozmowa telefoniczna często bywa niewłaściwym zachowaniem. List polecony z potwierdzeniem odbioru, w którym oświadczamy o odstąpieniu od umowy… rozwiązuje umowę. 

 

 

Zwrot kupionego towaru. Zakupy w sklepie a obowiązek zwrotu pieniędzy.

 

Sklepy  stacjonarne mają szereg obowiązków, również informacyjnych. Jednak jeśli je spełnią to nie muszą przyjąć zwrotu towaru (oddać pieniędzy). Odstąpienie od umowy zakupu dotyczy np. sprzedaży przez internet lub sytuacji, gdy sprzedawca w chwili sprzedaży informował nas o możliwości zwrotu. Także w tedy gdy towar nie jest zgodny z umową (np. nie ma właściwości o których byliśmy zapewniani). Tu istotna uwaga aby korzystać z praw konsumenckich bądź kodeksu cywilnego a tylko w ostateczności i w określonych przypadkach z gwarancji, która zazwyczaj jest mniej korzystna niż praw ustawowe. Co więcej należy właściwie określić nasze żądania, np. domagam się naprawy bądź obniżenia ceny w terminie… lub zwrot gotówki.

 

 

Oszustwo, kiedy można mówić o wyłudzeniu? Czy to jest oszustwo?

 

windykacja skarbowa

Wyłudzenie np. usługi bądź oszustwo (art. 286 k.k.) to poważne oskarżenie. Aby nie być posądzony o pomówienie (zniesławienie) lub fałszywe oskarżenie należy się upewnić, czy aby na pewno sprzedawca w chwili sprzedaż miał zamiar nas np. oszukać. Czy faktycznie w chwili sprzedaży… Każdy podejrzany, oskarżony korzysta z prawa domniemania niewinności co oznacza konieczność udowodnienia mu winy. Winy tzn. w przypadku art. 286 k.k również zamiaru, tj. że od początku był świadomy… że chciał… w celu uzyskania.. To stwarza tego typu problemy, iż organy ścigania (Policja, Prokurator..) często „zniechęcają” pokrzywdzonego i w wielu przypadkach mają rację, bo nie każda sprawa ma znamiona sprawy karnej chociaż może być podstawą wydania nakazu zapłaty w sprawie cywilnej.

 

 

Klient chce mnie oszukać – konsument zwraca używany sprzęt.

Na świecie przedsiębiorca jest uważany za jednostkę wartą podziwu. Podziwu, że po mimo ryzyka i trudności podejmuje działanie i nie tylko wyręcza państwo z zatrudnienia siebie ale też zatrudnia innych. W Polsce przedsiębiorca (zdaniem wielu) to kombinator, który wyzyskuje innych. Czy jest tak na prawdę? Przykład, „konsument” kupuje kamerę (przez internet) aby nagrać sobie wesele i po 10 dniach odstępuje od umowy bez podania przyczyny – przedsiębiorca musi przyjąć zwrot. Co sprzedawca ma zrobić z kamerą, na której miał 100zł marży, sprzedać jako nową czy poniżej ceny zakupu jako używaną?

 

 

POMOC PRAWNA DLA KLIENTÓW – POMOC PRAWNA DLA SPRZEDAWCÓW

 

Jak wspomniałem każdy przypadek jest inny i każdy stan faktyczny wymaga innego rozwiązania. Przez lata nasi prawnicy poznali nie tylko prawo ale przede wszystkim praktykę sądów. Dlatego staramy się pomóc w każdej sytuacji najlepiej jak możemy. Gwarantujemy dołożenie należytej staranności!

Pomożemy napisać odpowiednią reklamację, przedsądowe wezwanie, odpowiedź na pozew lub poradzimy przez telefon co zrobić w danym przypadku.

Świadczymy też kompleksową pomoc prawną w każdej sprawie cywilnej (nasz specjalista będzie Waszym pełnomocnikiem).

 

Infolinia porad prawnych przez telefon jest czynna każdego dnia w godz. 8:00 – 21:00 nawet w niedziele i świta!

tel. 703 603 009

 

Aby skorzystać z porady prawnej przez telefon możesz zadzwonić na płatny nr 703 603 009 lub dokonać wpłaty 99zł a my bez dodatkowych kosztów oddzwonimy do Ciebie w celu udzielenia rzetelnej i wyczerpującej porady prawnej.

Są dwa sposoby opłacenia porady prawnej – tradycyjny przelew na poniższe konto bankowe lub szybszy, szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858 (wystarczy wpłacić 99zł a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy oddzwonić).

Staramy się oddzwonić najszybciej jak będzie to możliwe, jednak gwarantujemy połączenie w terminie 24h od zaksięgowania wpłaty – mailem można podać temat porady lub sugerowane godziny w których mamy zadzwonić, jednak nie jest to wymagane. Jeśli zadzwonimy w chwili, w której nie będą mogli Państwo rozmawiać to umówimy się na inną godzinę dogodną dla Was i naszych prawników.

Pomagamy również przy pisaniu pism procesowych, wezwań czy odpowiedzi na pozew, a nawet możecie wynająć adwokata bądź radcy prawnego do kompleksowej obsługi prawnej Waszej sprawy.

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.

Staramy się niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00

 

 

 

 

Prawo informacja

 

 

Kancelaria Prawna porad prawnych poleca artykuły na temat:

 

Jak odstąpić od umowy na pokazie http://poradyprawne-infolinia.pl/jak-odstapic-od-umowy-zawartej-na-pokazie/

Czy muszę oddać pieniądze za sprzedany samochód https://prawnik-infolinia.pl/czy-musze-przyjac-zwrot-samochodu/

Oszukany na pokazie – jak zwrócić kupiony towar https://prawnik-infolinia.pl/jak-zwrocic-towar/

Chcę zwrócić samochód http://poradyprawne-infolinia.pl/zwrot-samochodu-porady/

Sprzedawca mnie oszukał https://prawnik-infolinia.pl/oszustwo/

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zwrócić towar