Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Spadek podział spadku zachowek

21 czerwca 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Bezpłatne porady prawne czy przyjąć spadek i co zrobić gdy nie można się dogadać w sprawie podziału spadku – nieodpłatne porady w sprawach o zachowek – sprawy spadkowe darmowa pomoc prawna http://www.prawnik-infolinia.pl tel. 703-603-009

 

Nie obawiaj się przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, ale zrób to tak, aby nie płacić długów spadkowych!

 

Porady prawne w sprawach spadkowych – szybka pomoc prawna.

 

 

testament bezpłatne porady prawne

Spadek – sprawy spadkowe bezpłatne porady – cześć odpowiedzi na pytania o spadek znajdziemy w art. 991. § 1. kc. „Zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni – dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach – połowa wartości tego udziału (zachowek). § 2. Jeżeli uprawniony nie otrzymał należnego mu zachowku bądź w postaci uczynionej przez spadkodawcę darowizny, bądź w postaci powołania do spadku, bądź w postaci zapisu, przysługuje mu przeciwko spadkobiercy roszczenie o zapłatę sumy pieniężnej potrzebnej do pokrycia zachowku albo do jego uzupełnienia”. Tak więc § 2 daje podstawę do domagania się zachowku również od spadkobiercy ustawowego w sytuacji gdy np. otrzymał on darowizny przez co inny spadkobiercy ustawowi są pokrzywdzeni. Potwierdza to wyrok Sądu Najwyższego  „jeżeli uprawniony do zachowku, dziedziczący z ustawy wespół z innymi osobami, nie otrzymał należnego mu zachowku, ma przeciwko współspadkobiercom roszczenia o zapłatę sumy pieniężnej potrzebnej do pokrycia zachowku albo do jego uzupełnienia”.

 

Porady prawne w sprawach spadkowych – Wiele osób boi się przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza (z uwagi na ewentualne długi i koszty postępowania ustalającego). Z obawy wybierają zrzeczenia się spadku, co doprowadza do sytuacji w której każde pokolenie musi zrzec się spadku (dodatkowo rodzice dla małoletnich muszą uzyskać zgodę Sądu rodzinnego na rzeczenie się spadku), a to generuje wiele zbędnych opłat i przerzuca odpowiedzialność na dalszych członków rodzinnych. Rozwiązanie jest bardzo proste i wystarczy tel. po bezpłatną poradę (703603009)

 

Jednak prawo spadkowe to bardzo obszerne regulacje prawne, a w praktyce bardzo trudno się porozumieć do wspólnego majątku spadkowego. Jeszcze trudniej, gdy jeden z spadkobierców jest nieuchwytny i Sąd chce wyznaczyć kuratora.

 

Szybka pomoc prawna – Jeśli chcą Państwo rzetelnych informacji prawnych na temat prawidłowego napisania testamentu, prawnych konsekwencji przyjęcia lub zrzeczenia się spadku, procedury działu spadku lub jak domagać się zachowku bądź odpowiedzialności uprawnionego do zachowku to warto skorzystać z doświadczenia prawnika Kancelarii Prawnej i zadzwonić na infolinię 703603009

 

 

Porady prawne w sprawach spadkowych – Zachowek bezpłatne porady – bardzo często spadkodawca chcę, żeby jego majątek przypadł tylko niektórym spośród spadkobierców ustawowych lub nawet komuś, kto ustawowo by po nim nie dziedziczył. Osiągnięcie takiego celu jest bardzo proste, bo wystarczy, że spadkodawca sporządzi odpowiedni testament. Nawet już za życia można przekazać komuś w darowiźnie wszystkie wartościowe przedmioty wchodzące w skład majątku. Właśnie w takich sytuacji mają zastosowanie przepisy o zachowku.

 

 

W sprawach o zachowek i ewentualnym problemie zawyżonej wartości nieruchomości w postępowaniu o zachowek warto poznać orzeczenie Sądu http://orzeczenia.katowice.sa.gov.pl/content/$N/151500000000503_I_ACa_001019_2012_Uz_2013-02-20_002 „Skoro wartość całej nieruchomości wynosi 318500,-zł, a do spadku wszedł wynoszący 4/6 udział, to wartość spadku zamyka się kwotą 212222,33 zł, a zachowek wynosi czwartą część tej kwoty, czyli 53083,33 zł. Dlatego na podstawie art. 991§1 k.c. tę właśnie kwotę należało na rzecz powódki zasądzić, przyznając jej również na podstawie art. 481 w związku z art. 476 k.c. ustawowe odsetki od doręczenia pozwanemu odpisu pozwu. W części, w jakiej powództwa zostało ograniczone, postępowanie zostało na podstawie art. 203 k.p.c. w związku z art. 355 k.p.c. umorzone.”

 

 

prawa do zachowku pomoc prawna

 

Jeśli chcesz skutecznie uzyskać prawo do zachowku to skorzystaj z rzetelnej porady prawnej 7 dni w tygodniu dzwoniąc do Kancelarii Prawnej na nr 703-603-009

 

 

 

Szybka pomoc prawna – Potrzebujesz porady prawnej jak pozostawić spadek aby spadkobiercy się nie kłócili? Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej prawników specjalizujących się w sprawach spadkowych, tel. 703-603-009. Podpowiemy Ci jak napisać testament, kiedy spadkobierca musi zapłacić podatek od darowizny,  co zrobić gdy osoby najbliższe domagają się ojcowizny, a także odpowiemy na inne trudne pytania spadkowe. Sprawy spadkowe bezpłatne porady prawne – kancelaria@prawnik-infolinia.pl

 

Darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl/darmowe-porady/

 

Prawo informacja

 

 

Porady prawne w sprawach spadkowych przez telefon czynny każdego dnia w godz. 8:00 – 21:00 (jeśli nie możesz się dodzwonić poproś swojego operatora o odblokowanie połączeń premium):

tel. 703603009

 

 

 

 

 

Spadek podział spadku zachowek