Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Jak napisać reklamację do biura podróży

4 lipca 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Porady jak napisać reklamację związaną z niezgodnością hotelu z ofertą biura podróży? Czy mam szansę na zwrot pieniędzy od biura podróży? Co zrobić w przypadku nieudanego urlopu?

 

Reklamacja do biura podróży – jak napisać pozew przeciwko organizatorowi wycieczki.

 

 

nieuczciwa oferta biura podróżyNieuczciwe biuro podróży – W ubiegłym roku wybrałem się na wakacje do Turcji organizowane przez jedno z największych biur podróży w Polsce. Wybrałem hotel odpowiedni do wakacji rodzinnych, dopłaciłem za wyższy standard, i co? Na miejscu okazało się, że hotel jest „pełny” i niestety muszę spać w innym hotelu niż określony w umowie. Co prawda ten „inny” hotel, gorszy również należał do tego samego właściciela.  Niestety rezydentka również nie pomogła i dlatego po powrocie do kraju napisałem reklamację żądając zwrotu 30% wydanych pieniędzy w zw. z niezgodnością stanu faktycznego z umową.

 

 

Biuro podróży nie uznało reklamacji – Po miesiącu otrzymałem odpowiedź, że faktycznie spałem w niewłaściwym hotelu i mój hotel był przepełniony. Potem jeszcze parę „ciepłych słów”. Oczywiście na końcu listu biuro podróży odrzuciło moje roszczenia. Nie uznało mojej reklamacji powołując się na brak zgłoszenia problemu rezydentce.

 

 

Przedsądowe wezwanie do biura podróży – Następnym moim krokiem było wysłanie do biura podróży przedsądowe wezwanie o zapłatę. Po upływie wyznaczonego terminu złożyłem pozew do sądu przeciwko biuru podróży. Pozwałem biuro podróży o zapłatę 30% zapłaconej kwoty i Sąd wyznaczył termin rozprawy. Na 4 dni przed wyznaczonym terminem rozprawy na mój rachunek bankowy wpłynął przelew tytułem „uznanie całości roszczeń powoda„.

 

 

Uznanie roszczeń przez biuro podróży – kiedy biura podróży uznają reklamacje?

 

Jeśli pytacie mnie co zrobić aby biuro podróży uznało reklamację to odpowiem krótko. Nie poddawać się! Nikt nie lubi wypłacać pieniędzy. Prawda też jest taka, iż 99% poszkodowanych pisze reklamacje (często wadliwie) i na tym przestaje. Po co biura podróży mają wypłacać odszkodowania skoro wystarczy odpowiedzieć, że „nie uznajemy reklamacji„?

 

 

pomoc prawna telKażdy może odzyskać pieniądze od biura podróży – tak to prawda, możesz uzyskać zwrot pieniędzy od biura podróży, ale:

  • podczas pobytu na wakacjach rejestruj wszelkie niezgodności z umową (zdjęcia, nagrania, świadkowie);
  • niezwłocznie zgłaszaj niezgodności rezydencji (musisz umieć udowodnić ów zgłoszenie, bo się wyprą);
  • po przyjeździe napisz reklamację i wyślij w sposób, który umożliwi Ci udowodnienie daty doręczenia reklamacji;
  • jeśli otrzymasz odmowę nie wahaj się złożyć pozew!

 

 

Reklamacja do biura podróżyPozew przeciwko biuru podróży – Reklamacje przeciwko organizatorowi wycieczek są uregulowane ustawą o usługach turystycznych. Warto też zwrócić uwagę na art. 5 dyrektywy 90/314/EWG i ustawę o prawach konsumenta, zwłaszcza, gdy wycieczkę wykupiliśmy przez internet lub telefon. Możemy też powołać się na rękojmie w przypadku roszczeń bezpośrednich wobec sprzedawcy (pośrednik). Bardzo ważne to terminy, zwłaszcza, ze biura podróży często odpowiadają po terminie a to poczytuje się jako uznanie roszczeń klienta. Nie trzeba się obawiać właściwości Sadu, gdyż odpowiednie powołanie się na normy kodeksu postępowania cywilnego umożliwią proces przed Sadem zgodnie z miejscem zamieszkania konsumenta.

 

 

Reklamacja nieudanego urlopu – pozew za niezgodność hotelu z ofertą – nie obawiajcie się składać reklamacji przeciwko biurom podróży!

 

Jeśli potrzebujesz poradę prawną jak napisać reklamację do biura podróży lub jak napisać pozew przeciwko biuru podróży zadzwoń:

 

tel. 703603009

 

Infolinia porad prawnych jest czynna każdego dnia w godz. 8:00 – 20:00 a jeśli nie możesz się dodzwonić poproś swojego operatora (Plus, Orange, T-Mobile, Play..) o odblokowanie połączeń premium.

 

 

Prawo informacja

 

Porady prawne w sprawach reklamacji, odszkodowanie od organizatora wycieczki – odszkodowanie od biura podróży.

Pozew przeciwko biuru podróży – jak zareklamować nieudane wczasy http://www.prawnik-infolinia.pl

 

 

nieuznanie reklamacji

 

 

 

 

 

 

 

Jak napisać reklamację do biura podróży