Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Rozwód separacja prawo rozwodowe

1 sierpnia 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Rozwód bez orzekania o winie bezpłatne porady – rozwód z winy strony pozwanej nieodpłatna pomoc – specjaliści od prawa rodzinnego, tel. 703603009 Porady co zrobić by móc widywać się z dzieckiem.

 

Prawo rodzinne porady prawne przez telefon – prawa  rodzinnego i opiekuńczego porady prawne §

 

 

Rozwód – Separacja – pozew o alimenty o alimenty – wniosek o zabezpieczenie alimentów – wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem, darmowa pomoc Kancelarii Prawnej, tel. 703603009.

 

pomoc prawna za darmo

 

 

Decyzja o rozwodzie musi być świadoma i bardzo przemyślana, gdyż orzeczenie sądowy rozwiązujący małżeństwo wpływa nie tylko na małżonków i ich sytuację rodzinną czy finansową. Sąd musi zdecydować o wielu kwestiach, a w przypadku, gdy nie ma porozumienia stron to sprawy bardzo się komplikują i mogą ciągnąć się latami, co również ma wpływ na koszt samego rozwodu. Kwestia winy strony ma znaczenie np. na możliwość domagania się alimentów przez małżonkę.

 

 

Rozwód a separacja bezpłatne poradyRozwód: rozwiązanie małżeństwa na podstawie orzeczenia Sądu, na wniosek (pozew o rozwód) jednego lub obojga małżonków. Separacja: uchyleniu wspólnoty małżeńskiej, bez rozwiązania związku małżeńskiego.

 

informacje prawne o rozwodach

 

Porady z prawa rodzinnego tel. 703603009 – Zasadniczą różnicą między rozwodem a separacją to, że po orzeczeniu rozwodu można zawrzeć ponownie małżeństwo, a po separacji nie ma takiej możliwości. Do uzyskania separacji wystarczy uznanie, że między małżonkami nastąpił zupełny, a nie jak to jest przy rozwodzie – zupełny i trwały rozkład pożycia. Ponadto separację można znieść, zatem rozwód wywołuje dalej idące skutki prawne, dlatego zdecydowanie szybciej Sąd wyda decyzje o separacji niż o rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód (jeśli jeden z małżonków obciąża nas długami i nie chce podpisać tzw. intercyzy małżeńskiej to szybkość uzyskania rozdzielczości wspólności majątkowej ma znaczenie).

 

Często spotykamy się z poglądem, iż w przypadku gdy oboje małżonków chce rozwodu i napiszą pozwie rozwodowy bez orzekania o winie to Sąd wyda orzeczenie rozwodowe. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza w przypadku posiadania małoletnich dzieci. Pomijając kwestie zupełnego i trwałego rozkładu pożycia (nie chodzi tylko o współżycie przez ostatnie 6 miesięcy ale również o prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego) trzeba mieć na uwadze procedurę sądową i fakt, że w sprawach o rozwód orzeka skład trzech sędziów, z czego dwoje nie są sędziami zawodowymi (ławnicy) zgodnie z art. 47 Ustawy kodeks postępowania cywilnego.

 

Pozew o rozwód bezpłatne porady prawne, tel. 703603009 – Wiele osób korzysta z nieaktualnych lub wprost wprowadzających w błąd wzorów pozwów rozwodowych dostępnych w internecie, a jeszcze mniej wie jak napisać odpowiedź na pozew o rozwód – sprawa się komplikuje, gdy rozwód jest sporny, a kwestia pieczy nad wspólnymi dziećmi nieuzgodniona. Wraz z pozwem można ustalić np. plan opieki ale jak go określi i jak egzekwować? Wystarczy zapoznać się z orzecznictwem sądowym odnośnie sporów rozwodowych: przykładowy Wyrok Sądu.

 

Jeżeli w Twojej sprawie zależy Ci na rzetelnej informacji prawnej, chcesz skorzystać z pomocy doświadczonych prawników lub powierzyć sprawę z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego najlepszej Kancelarii Prawnej (Adwokackiej bądź Radcowskiej) skontaktuj się z naszą infolinią czynną 7 dni w godz. 8:00 – 21:00

 

 

Porady prawne http://www.prawnik-infolinia.pl tel. 703-603-009

 

 

Wniosek o uregulowanie stosunków opieki nad małoletnimi dzieckiem, bezpłatna pomoc prawna – W sprawach rozwodowych częstym problemem jeszcze przed samym rozwodem jest kwestia pieczy nad dziećmi. Niestety w wielu przypadkach dzieci stają się zakładnikami rodziców i kontakty z obojgiem rodziców wbrew prawu są ograniczane. Są sytuacje w której jeden z rodziców ogranicza władzę rodzicielską drugiego, a w czasie procesu twierdzi, że to druga strona nie byłą zainteresowana opieką, z czego wywodzi dalsze roszczenia. Jeśli Twoja sytuacja jest podobna to koniecznie skontaktuj się z naszymi prawnikami!

 

 

Pomoc naszej kancelarii to nieodpłatna informacja prawna i analiza Twojej sprawy wraz z przesłaniem wzorów pism (w tym pozwu i odpowiedzi na pozew) oraz wskazówek jak prawidłowo ww. dokumenty wypełnić, a także możliwość kompleksowego poprowadzenia Waszej sprawy przez doświadczonego prawnika specjalizującego się w sprawach prawa rodzinnego i opiekuńczego (zapoznaj się kodeksem prawa rodzinnego i opiekuńczego).

 

 

Dzwoniąc na infolinie Kancelarii Prawnej uzyskasz odpowiedź m.in na pytania:

 

 • dobry prawnik rozwodowyjak napisać pozew o rozwód
 • jak szybko uzyskać rozwód
 • jak zabezpieczyć prawo do opieki nad dzieckiem
 • jak uzyskać alimenty na dziecko
 • kiedy masz prawo do alimentów na siebie
 • czym się różni rozwód od separacji
 • kiedy warto wystąpić o separację
 • najczęstsze przyczyny oddalenia pozwu o rozwód
 • dlaczego Sąd może oddalić wniosek o rozwód
 • jak samemu sporządzić pozew rozwód
 • rozwód z winy małżonka
 • ile kosztuje proces rozwodowy
 • ile może trwać rozwód
 • ograniczenie praw rodzicielskich
 • alimenty, wysokość alimentów
 • opieka nad dzieckiem a wysokość alimentów
 • tzw. 500+ a alimenty
 • Adwokat na koszt państwa w sprawie o rozwód
 • ….

 

 

Jeśli zależy Ci na własnej sprawie skorzystaj z porady prawnej doświadczonych prawników, bo koszt 10 minut rozmowy może Ci umożliwić skuteczną działalność w sprawie o rozwód bez konieczności wydania nawet 5000zł na pomoc Adwokata lub Radcy Prawnego – infolinia czynna 7 dni w tygodniu (jeśli nie możesz się dodzwonić poproś swojego operatora o odblokowanie połączeń premium):

 

703-603-009

 

telefon do adwokata z

 

 

Darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl/darmowe-porady/

 

 

 

 

 

Rozwód separacja prawo rozwodowe
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,