Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Komornik skarbowy

21 sierpnia 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

 

Organ rekwizycyjny to organ egzekucyjny o właściwości rzeczowej tej samej co organ egzekucyjny prowadzący postępowanie egzekucyjne. Organem rekwizycyjnym jest też właściwy naczelnik urzędu skarbowego. Organie rekwizycyjnym to podmioty, którym organ egzekucyjny prowadzący postępowanie egzekucyjne zlecił wykonanie czynności egzekucyjnych. Instytucja wprowadzona ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw.

 

Komornik skarbowy porady – windykacja należności podatkowych porady prawne.

 

 

Egzekucja może być prowadzona zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w przypadku zaległości w daninach publicznych, np. podatki, opłaty za parkowanie, mandaty, itd. W ww. przypadkach właściwym „komornikiem” będzie (zazwyczaj) windykacja skarbowa (urząd skarbowy). W sprawach innych zaległości np. brak zapłaty za fakturę, czynsz, telefon właściwym do egzekwowania długu będzie komornik zgodnie z ustawą kodeks cywilny i postępowania cywilnego, a także o postępowaniu egzekucyjnym.

 

 

windykacja należności

 

Przedawnienie zaległości porady – kiedy dług się przedawnia?

 

 

Należy rozróżnić rodzaje przedawnień:  przedawnienie w wydaniu wyroku (przedawnienie nakazu zapłaty porady); przedawnienie egzekwowania długów; przedawnienie należności głównej; przedawnienie odsetek. Do tego należy uwzględnić przedawnienie uwzględnienia na zarzut od przedawnienia roszczeń z urzędu. Jeśli jest wyrok prawomocny i wniosek złożony do komornika to mogą zaistnieć przesłanki wniesienia powództwa przeciw-egzekucyjnego. Innym razem wystarczy złożyć zarzut do czynności komorniczych bądź skargę na czynności komornika. Jednak zawsze trzeba pamiętać o właściwej formie, tj. pisemnej i zachowaniu terminu.

 

 

przedawnienie długów porady prawne

 

 

Porady prawne w sprawach długów – jak uniknąć egzekucji.

 

 

Każdy zainteresowany pomocą prawną, osoby potrzebujące porady prawnej mogą skorzystać z infolinii porad prawnych przez telefon:

703 603 009

 

Pomoc prawna przez telefon jest czynna każdego dnia (nawet w niedzielę) w godz. 8:00 – 21:00. Jeśli nie możesz się dodzwonić to wystarczy zadzwonić do swojego operatora z prośbą o odblokowanie połączeń premium.

 

 

pomoc prawna w nocy

Bezpłatna pomoc prawna przez telefon 703603009

 

Porady w sprawach egzekucji Kancelaria Prawna

 

 

Urząd skarbowy bezpłatne porady prawne – Darmowe porady prawne urzędu skarbowego.

 

Urząd skarbowy w, infolinia prawna urzędu skarbowego, skarbówka porady prawne. Tel do urzędu skarbowego, porady skarbowe.

 

 

Komornik skarbowy