Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Nie otrzymałam nakazu zapłaty

11 października 2019
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Co zrobić gdy Komornik zajął nasze wynagrodzenie za pracę lub rachunek bankowy a nie otrzymaliśmy nakazu zapłaty?

 

Egzekucja komornicza bez nakazu zapłaty porady prawne tel. 703603009 http://www.prawnik-infolinia.pl

porada prawna
porada prawna przez tel. 703603009

 

Brak nakazu zapłaty § 

 

Powód w pozwie określa adres pozwanego dłużnika i właśnie na ten adres Sąd przesyła nakaz zapłaty. Niestety często jest to adres nieaktualny i po 14 dniach list jest zwracany do Sądu z adnotacją Poczty „nie pobrano w terminie”. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego Sądu uznaje doręczenie zastępcze i nakaz zapłaty staje się prawomocnym. Następnie  Wierzyciel zwraca się z wnioskiem o egzekucję do Komornika. Komornik najczęściej przesyła zajęcie komornicze do banku i do pracodawcy, a na końcu zawiadamia dłużnika. Zawiadomienie o egzekucji komorniczej jest wysyłane na adres dłużnika, jednak najczęściej na adres wskazany w nakazie zapłaty, tj. nieaktualny adres.

 

Niestety w wielu przypadkach dowiadujemy się o rzekomym długu dopiero gdy jesteśmy pozbawieni środków do życia. Czy można wstrzymać egzekucję komorniczą? Jak się odwołać od nakazu zapłaty i gdzie można uzyskać informacje na temat egzekucji?

 

Egzekucja bez nakazu zapłaty porady §

 

nie otrzymałam nakazu zapłatyZ chwilą otrzymania nakazu zapłaty mamy prawo do obrony. Nakaz zapłaty to nie koniec świata, bo można złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, a w sprzeciwie podkreślić niezasadność pozwu; naruszenie w umowie bankowej klauzul niedozwolonych (z podaniem jako podstawy Dyrektywę 93/13/EWG); brak oryginałów dokumentów w pozwie; przedawnienie roszczeń, itd..

 

Jeśli nie otrzymaliśmy nakazu zapłaty, a toczy się egzekucja komornicza to w pierwszej kolejności należy ustalić sygn. akt sprawy z nakazu zapłaty. Następnie trzeba złożyć do Sądu wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu ≫ uznanie sprzeciwu złożonego w terminie. Wraz z ww. wnioskiem należy złożyć sprzeciw wraz z odpowiednią argumentacją. Nie można zapomnieć o złożenia wniosku o zabezpieczenie w zw. z prowadzoną egzekucją komorniczą, a także zarzutu do egzekucji (sprzeciwu do czynności komorniczych) z uwagi na brak doręczenia nakazu zapłaty. Bardzo ważne do terminy, gdyż mamy tylko 7 dni od chwili gdy dowiedzieliśmy się o całej sprawie!

 

 

Jeśli potrzebujesz szczegółowej porady w sprawach egzekucji komorniczych lub sprzeciwu do nakazu zapłaty skorzystaj z infolinii porad prawnych:

703 603 009

 

Telefon porad prawnych http://www.prawnik-infolinia.pl jest czynny każdego dnia (nawet w święta) w godz. 8:00 – 21:00.

 

Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić skontaktuj się z swoim operatorem (np. Orange, T-mobile..) i poproś o odblokowanie połączeń premium.

 

Co więcej prawo telekomunikacyjne się zmieniło i teraz musisz ustalić limit miesięczny połączeń premium.

Jeśli będzie niski to możesz mieć problem z połączeniem lub w trakcie porady połączenie zostanie przerwane przez operatora!

 

Najlepszy sposób na uzyskanie porady prawnej przez telefon bez obaw o wysoki koszt połączenia to zamówienie porady za opłaty mailem kancelaria@prawnik-infolinia.pl. Po dokonaniu wpłaty 49zł my zadzwonimy do Ciebie i udzielimy Ci rzetelną poradę prawną.

 

 

pomoc prawna w nocy

Bezpłatna pomoc prawna przez telefon 703603009

 

Jeśli chcesz skorzystać z kompleksowej pomocy prawnej (odpłatnej) np. w napisaniu sprzeciwu do nakazu zapłaty to polecamy Kancelarię Prawną 24 http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

 

 

Nie otrzymałam nakazu zapłaty