Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Rozwód z winy męża √

17 sierpnia 2020
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Czy warto starać się o rozwód z winy męża? Jakie są konsekwencje prawne rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków? Kiedy można starać się o alimenty?

Rozwód z orzeczeniem winy porady prawne §

 

 

Rozwód porady prawne tel. 703603009

Kwestie związane z rozwodem reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy (k.r.o.).
O rozwodzie orzeka sąd na rozprawie rozwodowej. Aby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód, to, zgodnie z art. 56 k.r.o., musi dojść do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia. Rozwód nie jest jednak dopuszczalny, jeżeli w jego wyniku miałoby ucierpieć dobro dzieci lub byłby on sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.

 

O rozwód może się ubiegać każde z małżonków, chyba że żąda go małżonek wyłącznie winny rozpadu małżeństwa – wtedy musi mieć zgodę drugiego małżonka. Sąd może zrobić wyjątek i zgodzić się na rozwód nawet jeśli żąda go winna strona, jeżeli w danej sytuacji odmowa jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

 

Jeżeli strony dojdą do porozumienia, to na ich wspólny wniosek sąd może zaniechać orzekania o winie któregokolwiek z małżonków. Ostateczną decyzję w kwestii winy podejmuje jednak sąd.

 

Rozwód z winy męża – orzekanie o wyłącznej winie jednej ze stron

 

Orzeczenie o wyłącznej winie jednego z małżonków niesie ze sobą pewne korzyści dla strony niewinnej. W przypadku, gdy rozwód został orzeczony z wyłącznej winy męża, można się starać o alimenty na siebie.

 

Zgodnie z art. 60 k.r.o., małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego, może się ubiegać o alimenty, jeżeli w wyniku rozwodu żyje w niedostatku. Oznacza to, że o pomoc może się starać zarówno małżonek niewinny, jak i współwinny (rozwód z winy obu stron).

 

Alimenty porady prawne tel. 703603009

W przypadku orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy męża, żona może się ponadto starać o alimenty, nawet jeśli nie pozostaje w niedostatku. Wystarczy, że jakość jej życia pogorszyła się w stosunku do życia, jakie wiodła pozostając w małżeństwie. Dodatkowo obowiązek alimentacyjny przy wyłącznej winie męża wygasa dopiero w przypadku zawarcia nowego małżeństwa przez żonę.

 

Rozwód z wyłącznej winy jednego z małżonków niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do sądu, który zbada wszystkie okoliczności. Sąd nie orzeknie o wyłącznej winie jednej ze stron, jeżeli np. obie dopuściły się zdrady. Dopóki nie orzeczono rozwodu, wszystkie podejmowane decyzje wpływają na winę bądź brak winy za rozpad pożycia.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani poradą prawną
z zakresu rozwodów i orzekania o winie,

prosimy o kontakt z Kancelarią Prawną

w godz. 7:00 – 21:00

 

Rozwód z winy męża – porady prawne przez telefon 7 dni w tygodniu

703603009

Jeśli obawiasz się kosztów to zamów 30 minutową poradę prawną za 49zł i to my oddzwonimy do Ciebie!

Wystarczy dokonać wpłaty 49zł na dane:

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.

Staramy sie niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.

Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00

 

https://prawnik-infolinia.pl/bezplatne-porady/

bezpłatne porady kancelarii prawnej

Rozwód z orzeczeniem winy porady prawne tel. 703603009

 

https://prawnik-infolinia.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwód z winy męża √
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,