Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Jazda pod wpływem środków odurzających

2 kwietnia 2022
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Jazda po wpływem środków odurzających porady prawne – prowadzenie pod wpływem alkoholu pomoc prawna.

 

Jazda pod wpływem, jak grożą konsekwencje karne? Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, wiąże się z pewnymi konsekwencjami prawnymi. W zależności od stężenia alkoholu we krwi będziemy mówić albo o wykroczeniu, albo o przestępstwie.

 

 

Jechałem po spożyciu alkoholu i zatrzymała mnie Policja co robić?

Jazda pod wpływem, porady prawne przez telefon 703603009

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, konsekwencje prawne.

 

 

Polskie prawo rozróżnia dwa poziomy stężenia alkoholu we krwi. Stan nietrzeźwości został zdefiniowany w art. 115 § 16 kodeksu karnego i jest to stan, w którym stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Spowodowanie wypadku lub katastrofy w ruchu w stanie nietrzeźwości wiąże się z zaostrzeniem kary, zgodnie bowiem z art. 178 k.k.: „sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę”.

 

Jazda pod wpływem środków odurzających – spowodowanie katastrofy w ruchu

 

Czasem nietrzeźwy kierowca może ponosić odpowiedzialność za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym (zob. art. 174 k.k.). Za opisane  przestępstwo przewidziana jest kara od 6 miesięcy 8 lat (a można ją zaostrzyć).

 

Stan, w którym zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 – 0,5 promila, nazywamy stanem po użyciu alkoholu, który jest wykroczeniem w myśl art. 87 kodeksu wykroczeń.

 

Art. 87. § 1.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

 

W powyższym przypadku można zostać skazanym na karę aresztu od 5 do 30 dni oraz grzywnę od 50 do nawet 5 000 zł. Dodatkowo można orzec zakaz prowadzenia pojazdów – dotyczy to zarówno sytuacji, gdy mamy do czynienia z wykroczeniem, jak i z przestępstwem.

 

 

Prawo karne porady prawne – porady prawa karnego §

 

Jeżeli potrzebują Państwo porady prawnej z zakresu

prawa karnego i prawa wykroczeń,

prosimy o kontakt z Kancelarią Prawną

w godz. 8:00 – 21:00.

 

tel. 703603009

 

Aby skorzystać z porady prawnej przez telefon możesz zadzwonić na płatny nr 703 603 009 lub dokonać wpłaty 99zł a my bez dodatkowych kosztów oddzwonimy do Ciebie w celu udzielenia rzetelnej i wyczerpującej porady prawnej.

Są dwa sposoby opłacenia porady prawnej – tradycyjny przelew na poniższe konto bankowe lub szybszy, szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858 (wystarczy wpłacić 99zł a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy oddzwonić).

Staramy się oddzwonić najszybciej jak będzie to możliwe, jednak gwarantujemy połączenie w terminie 24h od zaksięgowania wpłaty – mailem można podać temat porady lub sugerowane godziny w których mamy zadzwonić, jednak nie jest to wymagane. Jeśli zadzwonimy w chwili, w której nie będą mogli Państwo rozmawiać to umówimy się na inną godzinę dogodną dla Was i naszych prawników.

Pomagamy również przy pisaniu pism procesowych, wezwań czy odpowiedzi na pozew, a nawet możecie wynająć adwokata bądź radcy prawnego do kompleksowej obsługi prawnej Waszej sprawy.

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.

Staramy się niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00

 

https://prawnik-infolinia.pl/

 

bezpłatne porady kancelarii prawnej

bezpłatne porady prawne tel. 703603009

 

Pomoc prawna przez telefon https://prawnik-infolinia.pl/bezplatne-porady/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jazda pod wpływem środków odurzających
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,