Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Nowe przepis prawa pracy

3 grudnia 2018
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Prawo pracy – Nowe obowiązki prawa pracy,  co powinien wiedzieć każdy pracodawca? Jakie oświadczenia powinien podpisać pracownik po zmianie prawa pracy? Darmowe porady na temat nowego prawa pracy tel. 703603009

 

Nowelizacja prawa pracy – najważniejsze zmiany w prawie pracy γ

 

Każdy może uzyskać szczegółową poradę prawną z zakresu prawa pracy 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 21:00 tel. 703603009 (jeśli nie potrafisz się dodzwonić to skontaktuj się z Twoim operatorem aby odblokował Ci połączenia premium).

 

prawo poradyZmiany w prawie pracy to przede wszystkim nowelizacja odnośnie umów czasowych (22.11.2018 r.) oraz limit skierowania pracownika tymczasowego do jednego pracodawcy (użytkownika). Przekształcanie umów terminowych na umowy na czas nieokreślony to skutek nowelizacji kodeksu pracy z dnia 25 czerwca 2015 r. (Dz.U. poz. 1220).

 

Ale to nie koniec zmian, bo w styczniu 2019 r. wchodzą w życie kolejne nowelizacje prawa pracy. Istotną nowelizacją prawa pracy jest ustawa z dnia 10.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych…

 

Nowe prawo pracy zmienia art. 86 k.p. i od lat obowiązującą zasadę wypłaty wynagrodzenia do ręki. Teraz zasadą jest wypłata na rachunek bankowy a tylko na żądanie pracownika wypłata do ręki.

 

Ponadto zmienia się kodeks pracy w art. 94. Skraca się okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Pracodawca ma możliwość przechowywania dokumentacji w formie elektronicznej. Ale przede wszystkim pracownik będzie mógł zabrać swoją dokumentację pracowniczą o czym pracodawca powinien pouczyć pracownika.

 

Prawo pracy wymaga aby pracodawca posiadał oświadczenia pracownicze

 

Państwowa inspekcja pracy z pewnością będzie sprawdzała, czy pracodawca poinformował pracownika o:

 

√  nowych prawach i obowiązkach pracowniczych w zw. z nowelizacją od stycznia 2019 r.;

√  zgodnie z art. 10  ustawy z dnia 10.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych;

√ zastosował nowe pouczenie odnośnie przechowywania dokumentacji pracowniczej bądź jej możliwości przejęcia.

 

Prawo pracy nieodpłatna pomoc prawna tel. 703 603 009

 

Jeśli potrzebują Państwo porad z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego lub prawa administracyjnego to warto skorzystać z infolinii porad prawnych Kancelarii Prawnej

http://www.prawnik-infolinia.pl

 

Na życzenie prześlemy Wam gotowy wzór oświadczenia jakie pracownik powinien podpisać pracodawcy!

 

Prawo informacja

 

 

Prawo pracy porady https://prawnik-infolinia.pl/nowe-przepis-prawa-pracy/ ‎ – nowe wymogi prawa pracy i nowe obowiązki prawa pracy!

 

Nie możesz się do nas dodzwonić? Skontaktuj się z swoim operatorem (np. Orange, T-mobile..) i poproś o odblokowanie połączeń premium.

 

Co więcej prawo telekomunikacyjne się zmieniło i teraz musisz ustalić limit miesięczny połączeń premium.

Jeśli będzie niski to możesz mieć problem z połączeniem lub w trakcie porady połączenie zostanie przerwane przez operatora!

 

Najlepszy sposób na uzyskanie porady prawnej przez telefon bez obaw o wysoki koszt połączenia to zamówienie porady za opłaty mailem kancelaria@prawnik-infolinia.pl. Po dokonaniu wpłaty 49zł my zadzwonimy do Ciebie i udzielimy Ci rzetelną poradę prawną.

 

 

 

 

 

Nowe przepis prawa pracy