Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Nakaz zapłaty za długi czynszowe rodziców

28 czerwca 2021
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Dlaczego Sąd nakazuje spłatę zadłużenia lokalu mieszkalnego osobie niepełnoletniej? Czy po ukończeniu 18 roku życia trzeba spłacać długi rodziców? Co zrobić aby Komornik nie egzekwował zadłużenia rodziców?

 

Bezpłatne porady prawne http://www.prawnik-infolinia.pl pomoc tel. 703-603-009

 

Nakaz zapłaty porady prawne tel. 703603009

 

 

pomoc prawna w nocy

Bezpłatna pomoc prawna przez telefon 703603009

Długi rodziców czy długi dzieci?zadłużenie mieszkaniowe jak dziecko ma się bronić – dlaczego dzieci mają odpowiadać za niezapłacony czynsz – czy zgodnie z prawem komornik dostarczył nam zawiadomienie o zajęciu majątkowym w sprawie długów rodziców – jak się bronić przed niesprawiedliwym wyrokiem – jak się bronić przed komornikiem – co zrobić aby Sąd uchylił nakaz zapłaty.

 

Nakaz zapłaty porady – Chociaż na co dzień również pomagamy w sprawach długów związanych z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza (porady tel. 703603009 – bo nie zawsze opłaca się zrzeczenie spadku) lub w sprawach przedawnienia możliwości egzekwowania długów przez Komornika (egzekucja umorzona z mocy prawa nie przerywa biegu przedawnienia) to niniejszy artykuł dotyczy zupełnie innego tematu.

 

„Nakaz zapłaty porady prawne” – Zadłużenie mieszkania przez osoby dorosłe nie obciążą mieszkających w nim osoby niepełnoletnie – często o długu dowiadujemy się dopiero z chwilą otrzymania  zawiadomienia od komornika sądowego o zajęciu. Poza tym długi czynszowe przedawniają się po 3 latach!

 

Wierzyciel np. gmina, spółdzielnia mieszkaniowa bądź osoba prywatna, który nie otrzymuje zapłaty czynszu wysyła do Sądu roszczenie, tj. pozew o zapłatę. W pozwie określa pozwanych dłużników wpisując wszystkie osoby, które w lokalu mieszkają (odróżnij zameldowanie od miejsca zamieszkania). Wierzyciela nie interesuje wiek pozwanych lub czy dług jest przedawniony, bo w jego interesie jest uzyskanie nakazu zapłaty.Niestety w przypadku postępowań nakazowych (uproszczonych) Sąd również nie analizuje sprawy w szczegółach i nie sprawdza wieku osób wskazanych w pozwie.

 

Nakaz zapłaty porady prawne – Sąd wydaje Wyrok (Nakaz zapłaty) i jeżeli pozwany nie wnosi sprzeciwu (jak dziecko mając lat 9 ma wnieść sprzeciwy) to wyrok się uprawomocni. Wierzycie uzyskuje klauzule wykonalności i komornik musi wykonać  czynności egzekucyjne.

 

W przypadku długów związanych z umową najmu lokalu przeznaczonego celów mieszkaniowych (zaległości czynszowe) dłużnicy są dłużnikami solidarnymi, co  oznacza, że zaległość można wyegzekwować od wszystkich lub tylko od jednej osoby. Zazwyczaj Komornik zajmuje wynagrodzenie lub inne prawa majątkowe od tej osoby, od której się da. Egzekucja trwa tak długo, aż dług wraz z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi zostanie spłacony (czasami nawet 20 lat – są sytuacje w których można wnieść powództwo przeciw-egzekucyjne – tel. 703603009).

 

Jeżeli Zgłoszą się Państwo do ans niezwłocznie to mają duże szanse, iż Komornik umorzy postępowanie egzekucyjne, a Sąd uchyli nakaz zapłaty – ważne są terminy określone w kodeksie postępowania cywilnego.

 

Dług związany z umową najmu mieszkania obciąża tylko osoby dorosłedług niezapłaconych czynszów nie obciążą osoby niepełnoletnie – w myśl e z art. 688 z indeksem 1 ustawy kodeks cywilny§ 1. Za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie„.

 

Tylko osoby pełnoletnie odpowiadają za zadłużenie, nie nieletni. Jeżeli dług powstał w czasie, w którym nie byłeś / nie byłaś pełnoletnia to nie musisz spłacać zadłużenia czynszowego.

 

Powyższa zasada nie obowiązuje z mocy prawa i jeżeli wyrok zapadł –  jeżeli wydano nakaz zapłaty i klauzule wykonalności orzeczenia, w którym jesteś ujęty/a jako dłużnik to Komornik będzie egzekwował dług.

 

Aby nie płacić zadłużenia rodziców i uwolnić się od spłaty długów powstałych w chwili, w której nie miałeś 18 lat musisz w określonym terminie (najczęściej 7 dni) od chwili w której dowiedziałeś się złożyć odpowiednie pisma do Sądu (wniosek o przywrócenie terminu, sprzeciw, wniosek o uchylenie klauzuli..). Zachowanie odpowiednich terminów i procedury determinuje skutki prawne w tym, czy będzie musiał spłacać długi czy Sąd uchyli postępowanie komornicze i wyrok nakazowy.

 

Nie wiesz co masz zrobić gdy dowiedziałeś się się, że w przeszłości bez Twojej wiedzy, prowadzone było postępowanie sądowe zakończone wystawieniem nakazu zapłaty? Skontaktuj się z doświadczonymi prawnikami naszej Kancelarii Prawnej, tel. 703603009 (infolinia czynna od 8:00 do 21:00).

 

Czasami właściwa będzie skarga na czynności komornicze lub wniosek o wznowienie postępowania, w innym razem wniosek o przywrócenie terminu na wniesienie środka zaskarżenia bądź wniosek o uchylenie postanowienia o nadaniu nakazowi klauzuli wykonalności.

 

Nie wiesz co zrobić, gdy wierzyciel wskazał sądowi Twój nieaktualny adres i nie mogłeś złożyć sprzeciwu odpowiedzi na pozew lub sprzeciwu do nakazu?

 

Kancelaria Prawna z siedzibą w Katowicach służy bezpłatnymi poradami i pomocą przez telefon 703603009, a także w formie online możemy za niewielką opłatą napisać za Ciebie wszystkie niezbędne pisma sądowe aby komornik nie mógł prowadzić egzekucji a Sąd uchylił nakaz zapłaty!

 

Darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl/darmowe-porady/

 

 

Nakaz zapłaty porady prawne – infolinia 703603009 jest czynna każdego dnia (nawet w niedziele) a jeśli nie możesz się dodzwonić to poproś swojego operatora (np. Orange, T-mobile, Play..) o odblokowanie połączeń premium.

Aby skorzystać z porady prawnej przez telefon możesz zadzwonić na płatny nr 703 603 009 lub dokonać wpłaty 99zł a my bez dodatkowych kosztów oddzwonimy do Ciebie w celu udzielenia rzetelnej i wyczerpującej porady prawnej.

Są dwa sposoby opłacenia porady prawnej – tradycyjny przelew na poniższe konto bankowe lub szybszy, szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858 (wystarczy wpłacić 99zł a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy oddzwonić).

Staramy się oddzwonić najszybciej jak będzie to możliwe, jednak gwarantujemy połączenie w terminie 24h od zaksięgowania wpłaty – mailem można podać temat porady lub sugerowane godziny w których mamy zadzwonić, jednak nie jest to wymagane. Jeśli zadzwonimy w chwili, w której nie będą mogli Państwo rozmawiać to umówimy się na inną godzinę dogodną dla Was i naszych prawników.

Pomagamy również przy pisaniu pism procesowych, wezwań czy odpowiedzi na pozew, a nawet możecie wynająć adwokata bądź radcy prawnego do kompleksowej obsługi prawnej Waszej sprawy.

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.

Staramy się niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00

 

 

 

Prawo informacja

 

Specjaliści od prawa egzekucji http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

Warto mieć na uwadze Uchwałę Sądu Najwyższego http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/III%20CZP%2069-16.pdf, w której SN potwierdził, że roszczenia spółdzielni mieszkaniowej przedawniają się z upływem 3 a nie 10 lat „”!

 

 

 

 

 

Długi rodziców czy długi dzieci,

zadłużenie mieszkaniowe.

Jak dziecko ma się bronić,

dlaczego dzieci mają odpowiadać za niezapłacony czynsz.

Czy zgodnie z prawem komornik dostarczył nam zawiadomienie o zajęciu majątkowym w sprawie długów rodziców.

jak się bronić przed niesprawiedliwym wyrokiem,

jak się bronić przed komornikiem,

co zrobić aby Sąd uchylił nakaz zapłaty.

Dlaczego Sąd nakazuje spłatę zadłużenia lokalu mieszkalnego osobie niepełnoletniej.

Czy po ukończeniu 18 roku życia trzeba spłacać długi rodziców.

Co zrobić aby Komornik nie egzekwował zadłużenia rodziców,

egzekucja umorzona z mocy prawa nie przerywa biegu przedawnienia,

Zadłużenie mieszkania przez osoby dorosłe nie obciążą mieszkających w nim osoby niepełnoletnie,

Długi spadkowe po przyjęciu spadku,

Jak uwolnić się od długu ze spadku,

komornik musi wykonać  czynności egzekucyjne,

czy komornik może komornik wykonać  czynności egzekucyjne,

długi z umowy najmu lokalu przeznaczonego celów mieszkaniowych.

Sąd uchyli nakaz zapłaty,

Kiedy Sąd uchyli nakaz zapłaty,

Czy Sąd uchyli nakaz zapłaty.

Dług związany z umową najmu mieszkania obciąża tylko osoby dorosłe,

dług niezapłaconych czynszów nie obciążą osoby niepełnoletnie,

Tylko osoby pełnoletnie odpowiadają za zadłużenie.

nie płacić zadłużenia rodziców,

uwolnić się od spłaty długów powstałych przed osiemnastką,

skarga na czynności komornicze porady prawne,

wniosek o wznowienie postępowania pomoc prawna,

wniosek o przywrócenie terminu na wniesienie środka zaskarżenia bezpłatna pomoc,

wniosek o uchylenie postanowienia o nadaniu nakazowi klauzuli wykonalności porady.

 

Porady prawne Czy zadłużenie czynszowe obciążą małoletnich,

Co zrobić aby nie spłacać zadłużenia czynszowego Porady prawne.

Porady prawne Nie musisz spłacać długów za mieszkanie.

Dług dziecka Porady prawne,

długi małoletnich Porady prawne.

czy muszę spłacać dług z przed lat Porady prawne,

byłem dzieckiem a teraz mam spłacać długi bezpłatne porady prawne,

długi rodziców bezpłatne porady prawne.

rodzice nie płacili opłat bezpłatne porady prawne,

to rodzice nie płacili czynszu co robić.

Dług po rodzicach bezpłatne porady prawne,

zadłużenie mieszkaniowe bezpłatne porady prawne.

czy dzieci odpowiadają niezapłacone czynsze bezpłatne porady prawne,

zawiadomienie od komornika w sprawie długów bezpłatne porady prawne,

egzekucja komornicza za długi rodziców bezpłatne porady prawne.

zadłużone mieszkanie nakaz zapłaty bezpłatne porady prawne.

potrącenie komornicze za stare długi bezpłatne porady prawne,

bezpłatne porady prawne zawiadomienie od komornika o zajęciu,

zawiadomienie od komornika o wyroku bezpłatne porady prawne,

nakaz zapłaty za długi z przed lat bezpłatne porady prawne.

zadłużenia spowodowanego nie płaceniem opłat bezpłatne porady prawne,

pozew o zapłatę bezpłatne porady prawne.

pozew o zapłatę za czynsz bezpłatne porady prawne,

nieswoje długi bezpłatne porady prawne,

czy muszę płacić zaległości rodziców bezpłatne porady prawne,

bezpłatne porady prawne czy muszę spłacać długi za mieszkanie,

bezpłatne porady prawne o zapłatę zaległości czynszowych,

komornik dokonuje czynności egzekucyjne bezpłatne porady prawne,

długów mieszkaniowych bezpłatne porady prawne,

zaległości czynszowe bezpłatne porady prawne.

dłużnikami solidarnymi bezpłatne porady prawne,

Komornik zajmuje wynagrodzenie bezpłatne porady prawne,

Egzekucja trwa tak długo bezpłatne porady prawne.

dług wraz z odsetkami bezpłatne porady prawne,

dowiaduje się o zadłużeniu bezpłatne porady prawne,

uzyskałem wyrok dopiero od komornika bezpłatne porady prawne.

od komornika dowiedziałem się bezpłatne porady prawne,

od komornika bezpłatne porady prawne,

kto odpowiada za zapłatę czynszu bezpłatne porady prawne,

rzecznik zadłużonych,

solidarna odpowiedzialność za długi bezpłatne porady prawne,

czy za długi odpowiadają tylko osoby dorosłe,

czy dzieci odpowiadają za długi bezpłatne porady prawne,

skarga na egzekucje za długi bezpłatne porady prawne,

uwolnić się od spłaty długów darmowe porady,

prawnicy specjalizujący się w prawie cywilnym darmowe porady,

darmowe porady zawiadomienie od komornika o klauzuli wykonalności.

zawiadomienie od komornika o starych długach darmowe porady.

zawiadomienie od komornika o zaległościach darmowe porady,

zawiadomienie od komornika o nakazie zapłaty darmowe porady.

zawiadomienie od komornika o tytule wykonalności darmowe porady,

zawiadomienie od komornika o długu darmowe porady.

Nakaz zapłaty za długi czynszowe rodziców
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,