Infolinia prawna 703603009

Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Zawiadomienie o kontroli §

22 października 2018
Porady prawne przez telefon 703 603 009

Dostałem zawiadomienie o zamiarze kontroli, czy mam się czego bać? Jakie ma prawa i obowiązki kontrolowany przedsiębiorca? Co może kontrolować Państwowa Inspekcja…?

 

Kontrola firmy porady prawne

 

Otrzymałeś zawiadomienie o zamiarze kontroli? Potrzebujesz pilnej porady prawnej jak zachować się podczas kontroli? Kancelaria Prawna służy pomocą § porady prawne przez telefon 703603009

 

Najczęściej kontrola musi być uprzedzona zawiadomieniem o zamiarze kontroli, jednak są sytuacje w których organy kontroli nie muszą uprzedzać o swoich działaniach. Wynika to wprost z norm prawnych określających uprawnienia danej inspekcji, a czasami z okoliczności, np. w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia wykroczenia bądź przestępstwa.

 

Organów administracji państwowej, uprawionych do kontroli jest wiele: Urząd Skarbowy, Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Pożarowa, Inspekcja Handlowa, Urząd Celny, Inspekcji Ochrony Środowiska, Inspekcji Transportu Drogowego, Nadzór Budowlany…

 

pomoc prawnaOrgany administracji państwowej muszą przestrzegać (co do zasady) normy prawne określone w ustawie kodeks postępowania administracyjnego. Kodeks postępowania daje nam wiele możliwości, w tym prawo odwołania, jednak każdy przedsiębiorca powinien zapoznać się z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, zwłaszcza „Rozdział 5”.

 

Kontrola przedsiębiorcy musi przestrzegać m.in. norm określonych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

 

Art. 71 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej stanowi, że „Kontrola działalności gospodarczej przedsiębiorców przeprowadzana jest na zasadach określonych w niniejszej ustawie, chyba że…”.

 

Niedawno wprowadzono konstytucję dla biznesu, która określa:

  • relacje przedsiębiorcy z urzędami i załatwianie spraw…
  • zakładanie firmy
  • zawieszenie działalności
  • zasady tworzenia prawa gospodarczego
  • obowiązki związane z prowadzeniem działalności

 

Uprawnienia organów kontrolujących są bardzo szerokie. Przepisy prawne regulujących prawa i obowiązki kontrolerów oraz podmiot kontrolowany jest wiele. Jeżeli obawiasz się kontroli, chcesz poznać swoje prawa bądź obowiązki, a także możliwości prawne to skorzystaj z porad prawnych przez telefon, których udzielają prawnicy Kancelarii Prawnej specjalizujący się w prawie gospodarczym i administracyjnym.

 

Kancelaria Prawna czynna 7 dni w tygodniu, w godz. 7:00 do 21:00

tel. 703 603 009

http://www.prawnik-infolinia.pl

 

 

bezpłatne porady kancelarii prawnej

bezpłatne porady prawne tel. 703603009

 

Bezpłatne porady prawne https://prawnik-infolinia.pl/bezplatne-porady/

 

Zawiadomienie o kontroli, zapowiedziała się kontrola, co może kontrolować pomoc prawna. Porady czy Inspekcja musi uprzedzić o planowanej kontroli? Porady co może sprawdzać kontrola, czy kontrola może mnie ukarać za, porady prawne podczas kontroli, jak długo może trwać kontrola. Czy można odroczyć kontrolę, porady jak się zachowywać podczas kontroli, czy można uniknąć kontroli w zakładzie pracy. Jakie prawa i obowiązki mam podczas kontroli? Co może kontrolowany przedsiębiorca, kontrola administracyjna pomoc prawna, inspekcja handlowa na kontroli, kontrola nadzoru budowlanego porady prawne. Kontrola przedsiębiorstwa dobry prawnik, kontrola skarbowa przedsiębiorcy pomoc prawna, zawiadomienie od ochrony środowiska, kontrola straży pożarnej w firmie, kontrola pracodawcy porady, kontrola urzędu skarbowego porady prawne, Kontrola w firmie bezpłatne porady prawne, kontrola Państwowe Inspekcji, kontrola PIP porady prawne, kontrola sanepidu pomocy. Kontrola ZUS pomoc prawna, kontrolowany przedsiębiorca darmowe porady prawne, mam mieć kontrolę co robić? Możliwe kary za nieprawidłowości w firmie porady, porady na co uważać podczas kontroli. Nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli bezpłatna pomoc prawna. Niezapowiedziana kontrola firmy, pomoc prawna dla przedsiębiorców, porady prawne dla przedsiębiorcy. Darmowe porady prawne jak się zachować podczas kontroli, bezpłatne porady prawne na temat kontroli w firmie. Postępowanie podczas kontroli bezpłatna pomoc prawna, wymogi podczas kontroli, przepisy chroniące pracodawcę, prawo chroniące przedsiębiorcę.

 

Zawiadomienie o kontroli §
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,