Jak się zachować aby Policja nie zabrała nam prawa jazdy?
Skuteczny prawnik, bezpłatne porady
tel. 703-603-009
Jak nie stracić prawa jazdy? Jedni radzą „najlepiej przestrzegać przepisów ustawy” (Ustawa prawo o ruchu drogowym), a inni że sposobem aby Policja nie zabrała prawa jazdy jest brak posiadania prawa jazdy. Czy w praktyce to mas sens? A może są inne sposoby, tzw. kruczki prawne?
Jeśli właśnie zatrzymała Cię Policja i możesz stracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych to dobrze abyś znał nr telefonu do prawnika Kancelarii Prawnej 703603009 bo pierwsze czynności jaką wpływ na dalsze postępowanie w sprawie!
Sytuacji, w której możesz mieć problemy prawne oraz zagrożenie utraty prawa jazdy jest wiele, a najczęściej wymienia się:
- przekroczenie prędkości
- przekroczenie ilości punktów karnych
- jazda pod wpływem alkoholu
- zagrożenie dla bezpieczeństwa
- stworzenie zagrożenia
Czy warto przyjąć mandat, który oznacza przyznanie się do winy? Czym jest wina i czy na pewno w chwili stresu drogowego jesteś wstanie racjonalnie ocenić sytuację oraz okoliczności wpływające na podjętą decyzję? Kiedy i jak oraz kto może sprawdzić, czy jesteś pod wpływem substancji niedozwolonych? Ilu z Was ma świadomość, że instrukcja tzw. alkomatu policyjnego wskazuje, iż przed badaniem należy umożliwić osobie poddanej badanie opłukanie jamy ustnej wodą (dlaczego!)?
Oczywiście jesteśmy przeciw nadużywania prawa, ale przeciw nadużywania prawa zarówno po stronie podejrzanych, a tym bardziej organów państwa powołanych do przestrzegania prawa! Dlatego jeśli masz problem prawny nawet w niedzielę o godz. 20:15 to skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników:
tel. 703-603-009
Poza poradą służymy kompleksową obroną w postępowaniach karnych i wykroczeń. Konstytucja RP, Ustawy (prawo drogowe, karne, wykroczeń, postępowania karnego, postępowania w sprawach wykroczeń, o wychowaniu w trzeźwości) to tylko część prawa, które może mieć zastosowanie, bo są jeszcze rozporządzenia i przepisy wykonawcze (np. co ma zrobić funkcjonariusz Policji gdy kierowca odmawia poddaniu się nieuzasadnionej kontroli). Do tego dochodzi stale zmieniająca się linia orzecznictwa sądowego i często wzajemnie wykluczające się poglądy doktryny, które Sądy cytują w uzasadnieniu orzeczenia.
Prawo należy przestrzegać, ale przede wszystkim trzeba mieć zaufanie do prawa i tym bardziej osoby egzekucyjne muszą stosować się do prawa. Nasze doświadczenie wskazuje, że to właśnie Ci którzy mają stać na straży prawa popełniają wiele naruszeń, które są niezgodne z procedurą, a co za tym idzie wskazując ów uchybienia dokonuje się procedury zgodnie z starą łacińską zasadą „in dubio pro reo” co ma odzwierciedlenie w art. 5 § 2 kodeksu postępowania karnego „Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego”.
Całodobowa pomoc prawna dla oskarżonych i obwinionych bądź podejrzanych – porady prawne http://www.prawnik-infolinia.pl
tel. 703-603-009
Darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl/darmowe-porady/