Rozwód porady prawne tel. 703603009
Kwestie związane z rozwodem reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy (k.r.o.).
O rozwodzie orzeka sąd na rozprawie rozwodowej. Aby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód, to, zgodnie z art. 56 k.r.o., musi dojść do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia. Rozwód nie jest jednak dopuszczalny, jeżeli w jego wyniku miałoby ucierpieć dobro dzieci lub byłby on sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.
O rozwód może się ubiegać każde z małżonków, chyba że żąda go małżonek wyłącznie winny rozpadu małżeństwa – wtedy musi mieć zgodę drugiego małżonka. Sąd może zrobić wyjątek i zgodzić się na rozwód nawet jeśli żąda go winna strona, jeżeli w danej sytuacji odmowa jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
Orzeczenie o wyłącznej winie jednego z małżonków niesie ze sobą pewne korzyści dla strony niewinnej. W przypadku, gdy rozwód został orzeczony z wyłącznej winy męża, można się starać o alimenty na siebie.
Zgodnie z art. 60 k.r.o., małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego, może się ubiegać o alimenty, jeżeli w wyniku rozwodu żyje w niedostatku. Oznacza to, że o pomoc może się starać zarówno małżonek niewinny, jak i współwinny (rozwód z winy obu stron).
Alimenty porady prawne tel. 703603009
W przypadku orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy męża, żona może się ponadto starać o alimenty, nawet jeśli nie pozostaje w niedostatku. Wystarczy, że jakość jej życia pogorszyła się w stosunku do życia, jakie wiodła pozostając w małżeństwie. Dodatkowo obowiązek alimentacyjny przy wyłącznej winie męża wygasa dopiero w przypadku zawarcia nowego małżeństwa przez żonę.
Rozwód z wyłącznej winy jednego z małżonków niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do sądu, który zbada wszystkie okoliczności. Sąd nie orzeknie o wyłącznej winie jednej ze stron, jeżeli np. obie dopuściły się zdrady. Dopóki nie orzeczono rozwodu, wszystkie podejmowane decyzje wpływają na winę bądź brak winy za rozpad pożycia.
Jeżeli są Państwo zainteresowani poradą prawną
z zakresu rozwodów i orzekania o winie,
prosimy o kontakt z Kancelarią Prawną
w godz. 8:00 – 21:00
Rozwód z winy męża – porady prawne przez telefon 7 dni w tygodniu
703603009
Aby skorzystać z porady prawnej przez telefon możesz zadzwonić na płatny nr 703 603 009 lub dokonać wpłaty 99zł a my bez dodatkowych kosztów oddzwonimy do Ciebie w celu udzielenia rzetelnej i wyczerpującej porady prawnej.
Są dwa sposoby opłacenia porady prawnej – tradycyjny przelew na poniższe konto bankowe lub szybszy, szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858 (wystarczy wpłacić 99zł a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy oddzwonić).
Staramy się oddzwonić najszybciej jak będzie to możliwe, jednak gwarantujemy połączenie w terminie 24h od zaksięgowania wpłaty – mailem można podać temat porady lub sugerowane godziny w których mamy zadzwonić, jednak nie jest to wymagane. Jeśli zadzwonimy w chwili, w której nie będą mogli Państwo rozmawiać to umówimy się na inną godzinę dogodną dla Was i naszych prawników.
Pomagamy również przy pisaniu pism procesowych, wezwań czy odpowiedzi na pozew, a nawet możecie wynająć adwokata bądź radcy prawnego do kompleksowej obsługi prawnej Waszej sprawy.
Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358
Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.
Staramy się niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.
Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”
Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00
https://prawnik-infolinia.pl/bezplatne-porady/
Rozwód z orzeczeniem winy porady prawne tel. 703603009
Ciąża a przywrócenie do pracy. Czy pracodawca ma obowiązek przywrócenia do pracy kobietę w ciąży?…
Jazda po wpływem środków odurzających porady prawne - prowadzenie pod wpływem alkoholu pomoc prawna. (więcej…)
Długi spadkowe, co zrobić gdy odziedziczyło się długi spadkowe? Spadek z długami, czy można zrzec…
Czy muszę przyjąć zwrot samochodu? Kiedy kupujący może zwrócić samochód? Czy muszę zwrócić pieniądze kupującemu…
Dlaczego Sąd nakazuje spłatę zadłużenia lokalu mieszkalnego osobie niepełnoletniej? Czy po ukończeniu 18 roku życia…
Umowy najmu porady prawne - Najemca nie chce opuścić mieszkania? Co zrobić, jeśli umowa…